Mylinking™ ოპტიკური გადამცემის მოდული SFP LC-SM 1310 ნმ 10 კმ

ML-SFP-SX 1.25 გბ/წმ SFP 1310 ნმ 10 კმ LC ერთი რეჟიმი

Მოკლე აღწერა:

Mylinking™ RoHS Compliant 1.25Gbps 1310nm Optical Transceiver 10km Reach არის მაღალი ხარისხის, ეკონომიური მოდულები, რომლებიც მხარს უჭერენ მონაცემთა ორმაგ სიჩქარეს 1.25Gbps/1.0625Gbps და 10km გადაცემის მანძილს SMF-ით.გადამცემი შედგება სამი განყოფილებისგან: FP ლაზერული გადამცემი, PIN ფოტოდიოდი, რომელიც ინტეგრირებულია ტრანს-წინაწინაღმძვრელთან (TIA) და MCU საკონტროლო ერთეულთან.ყველა მოდული აკმაყოფილებს I კლასის ლაზერის უსაფრთხოების მოთხოვნებს.გადამცემები თავსებადია SFP Multi-Source Agreement (MSA) და SFF-8472-თან.დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ, მიმართოთ SFP MSA.


პროდუქტის დეტალი

პროდუქტის ტეგები

პროდუქტის მახასიათებლები

● მხარს უჭერს 1.25Gbps/1.0625Gbps ბიტის სიჩქარეს

● Duplex LC კონექტორი

● Hot pluggable SFP კვალი

● 1310nm FP ლაზერული გადამცემი და PIN ფოტო-დეტექტორი

● გამოიყენება 10 კმ SMF კავშირისთვის

● ენერგიის დაბალი მოხმარება,<0.8 W

● ციფრული დიაგნოსტიკური მონიტორის ინტერფეისი

● შეესაბამება SFP MSA-ს და SFF-8472-ს

● ძალიან დაბალი EMI და შესანიშნავი ESD დაცვა

● საოპერაციო კარის ტემპერატურა:

კომერციული: 0-დან 70 °C-მდე

სამრეწველო: -40-დან 85 °C-მდე

აპლიკაციები

● გიგაბიტიანი Ethernet

● ბოჭკოვანი არხი

● გადართვა ინტერფეისზე

● ჩართული backplane აპლიკაციები

● როუტერის/სერვერის ინტერფეისი

● სხვა ოპტიკური გადაცემის სისტემები

ფუნქციური დიაგრამა

xst (1)

აბსოლუტური მაქსიმალური რეიტინგები

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

მიწოდების ძაბვა

Vcc

-0,5

4.0

V

Შენახვის ტემპერატურა

TS

-40

85

°C

Ფარდობითი ტენიანობა

RH

0

85

%

Შენიშვნა: სტრესმა, რომელიც აღემატება მაქსიმალურ აბსოლუტურ რეიტინგებს, შეიძლება გამოიწვიოს გადამცემის მუდმივი დაზიანება.

ზოგადი ოპერაციული მახასიათებლები

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

ტიპი

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

მონაცემთა სიხშირე

DR

1.25

გბ/წმ

 
მიწოდების ძაბვა

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

 
მიწოდების მიმდინარეობა

Icc5

 

220

mA

 
საოპერაციო კორპუსის ტემპერატურა.

Tc

0

 

70

°C

 

TI

-40

 

85

ელექტრული მახასიათებლები (TOP(C) = 0-დან 70 ℃-მდე, TOP(I) =-40-დან 85 ℃-მდე, VCC = 3.13-დან 3.47 ვ-მდე)

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

ტიპი

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

გადამცემი

დიფერენციალური მონაცემების შეყვანის რხევა

VIN, PP

120

820

mVpp

1

Tx გამორთეთ შეყვანა-მაღალი

VIH

2.0

Vcc+0.3

V

Tx გამორთეთ შეყვანა-დაბალი

VIL

0

0.8

V

Tx ხარვეზის გამომავალი-მაღალი

VOH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Tx ხარვეზის გამომავალი - დაბალი

VOL

0

0.5

V

2

შეყვანის დიფერენციალური წინაღობა

რინ

100

Ω

მიმღები

დიფერენციალური მონაცემების გამომავალი რხევა

Vout, გვ

300

650

800

mVpp

3

Rx LOS გამომავალი-მაღალი

VROH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Rx LOS გამომავალი-დაბალი

VROL

0

0.8

V

2

შენიშვნები:

1. TD+/- არის შიდა AC დაწყვილებული 100Ω დიფერენციალური შეწყვეტით მოდულის შიგნით.

2. Tx Fault და Rx LOS არის ღია კოლექტორის გამოსავალი, რომელიც უნდა გაიყვანოს 4.7k-დან 10kΩ-მდე რეზისტორებით მასპინძელ დაფაზე.აწიეთ ძაბვა 2.0 ვ-დან Vcc+0.3 ვ-მდე.

3. RD+/- გამომავალი შიდა AC შეწყვილებულია და უნდა შეწყდეს 100Ω-ით (დიფერენციალი) მომხმარებლის SERDES-ში.

ოპტიკური მახასიათებლები (TOP(C) = 0-დან 70 ℃-მდე, TOP(I) =-40-დან 85 ℃-მდე, VCC = 3.13-დან 3.47 ვ-მდე)

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

ტიპი

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

გადამცემი

ოპერაციული ტალღის სიგრძე

λ

1290 წ

1310 წ

1330 წ

nm

 
გამომავალი სიმძლავრე (ჩართულია)

PAVE

-9

 

-3

დბმ

1

გადაშენების კოეფიციენტი

ER

9

dB

1

RMS სპექტრული სიგანე

Δλ

   

0.65

nm

 
აწევა/დაცემა (20%~80%)

Tr/Tf

   

0.26

ns

2

დისპერსიული ჯარიმა

TDP

   

3.9

dB

 
გამომავალი ოპტიკური თვალი თავსებადია IEEE802.3 z (კლასის 1 ასერის უსაფრთხოება)

მიმღები

ოპერაციული ტალღის სიგრძე

λ

1310 წ

nm

 
მიმღების მგრძნობელობა

PSEN1

   

-22

დბმ

3

გადატვირთვა

PAVE

0

 

დბმ

3

LOS ამტკიცებს

Pa

-35

   

დბმ

 
LOS De-Assert

Pd

   

-24

დბმ

 
LOS ჰისტერეზი

Pd-Pa

0.5

 

dB

შენიშვნები:

1. გაზომილია 1.25 გბ/წმ PRBS 2 2-ით23 - 1NRZ ტესტის ნიმუში.

2. გაუფილტრავი, გაზომილი PRBS2-ით23 - 1ტესტის ნიმუში @1.25Gbps

3. გაზომილია 1.25 გბ/წმ PRBS 2-ით23 - 1NRZ ტესტის ნიმუში BER < 1x10-ისთვის-12

პინის განმარტებები და ფუნქციები

xst (2)

პინი

სიმბოლო

სახელი/აღწერა

შენიშვნები

1 VeeT Tx ადგილზე

2 Tx ბრალია Tx ხარვეზის ჩვენება, ღია კოლექტორის გამომავალი, აქტიური „H“

1

3 Tx გამორთვა LVTTL შეყვანა, შიდა აწევა, Tx გამორთულია „H“-ზე

2

4 MOD-DEF2 2 მავთულის სერიული ინტერფეისის მონაცემთა შეყვანა/გამომავალი (SDA)

3

5 MOD-DEF1 2 მავთულის სერიული ინტერფეისის საათის შეყვანა (SCL)

3

6 MOD-DEF0 მოდელის წინამდებარე ჩვენება

3

7 შეაფასეთ არჩევანი Არ არის კავშირი

8 LOS Rx სიგნალის დაკარგვა, ღია კოლექტორის გამომავალი, აქტიური "H"

4

9 VeeR Rx ადგილზე

10 VeeR Rx ადგილზე

11 VeeR Rx ადგილზე

12 RD- შებრუნებული მიღებული მონაცემები გამოვიდა

5

13 RD+ მიღებული მონაცემები

5

14 VeeR Rx ადგილზე

15 VccR Rx კვების წყარო

16 VccT Tx კვების წყარო

17 VeeT Tx ადგილზე

18 TD+ მონაცემების გადაცემაში

6

19 TD- შებრუნებული მონაცემების გადაცემა

6

20 VeeT Tx ადგილზე  

შენიშვნები:

1. როდესაც მაღალია, ეს გამომავალი მიუთითებს რაიმე სახის ლაზერის გაუმართაობაზე.დაბალი მიუთითებს ნორმალურ მუშაობაზე.და უნდა აწიოთ მასპინძელ დაფაზე 4.7 – 10KΩ რეზისტორით.

2. TX გამორთვა არის შეყვანა, რომელიც გამოიყენება გადამცემის ოპტიკური გამომავალი გამორთვისთვის.ის მაღლა იწევს მოდულში 4.7 – 10KΩ რეზისტორით.მისი სახელმწიფოებია:

დაბალი (0 – 0.8V): გადამცემი ჩართულია (>0.8, < 2.0V): განუსაზღვრელი

მაღალი (2.0V~Vcc+0.3V): გადამცემი გამორთულია ღია: გადამცემი გამორთულია

3. Mod-Def 0,1,2.ეს არის მოდულის განსაზღვრის ქინძისთავები.ისინი უნდა აიწიოს 4.7K - 10KΩ რეზისტორით მასპინძელ დაფაზე.აწევის ძაბვა უნდა იყოს 2.0V~Vcc+0.3V შორის.

Mod-Def 0 დამიწებულია მოდულის მიერ, რათა მიუთითოს, რომ მოდული არსებობს

Mod-Def 1 არის ორი მავთულის სერიული ინტერფეისის საათის ხაზი სერიული ID-ისთვის

Mod-Def 2 არის ორი მავთულის სერიული ინტერფეისის მონაცემთა ხაზი სერიული ID-ისთვის

4. როდესაც მაღალია, ეს გამომავალი მიუთითებს სიგნალის დაკარგვაზე (LOS).დაბალი მიუთითებს ნორმალურ მუშაობაზე.

5. RD+/-: ეს არის დიფერენციალური მიმღების გამომავალი.ეს არის AC დაწყვილებული 100Ω დიფერენციალური ხაზები, რომლებიც უნდა შეწყდეს 100Ω-ით (დიფერენციალი) მომხმარებლის SERDES-ში.AC შეერთება კეთდება მოდულის შიგნით და, შესაბამისად, არ არის საჭირო მასპინძელ დაფაზე.

6. TD+/-: ეს არის დიფერენციალური გადამცემის შეყვანები.ისინი არიან AC-დაწყვილებული, დიფერენციალური ხაზები 100Ω დიფერენციალური ტერმინალებით მოდულის შიგნით.AC შეერთება კეთდება მოდულის შიგნით და, შესაბამისად, არ არის საჭირო მასპინძელ დაფაზე.

ციფრული დიაგნოსტიკური სპეციფიკაციები

გადამცემები შეიძლება გამოყენებულ იქნას მასპინძელ სისტემებში, რომლებიც საჭიროებენ შიგნიდან ან გარედან დაკალიბრებულ ციფრულ დიაგნოზს.

Პარამეტრი

სიმბოლო

ერთეულები

მინ.

მაქს.

სიზუსტე

შენიშვნა

გადამცემის ტემპერატურა DTemp-E

ºC

-45

+90

±5ºC

1

გადამცემის მიწოდების ძაბვა DVoltage

V

2.8

4.0

±3%

გადამცემის მიკერძოების დენი დბიასი

mA

2

15

±10%

2

გადამცემის გამომავალი სიმძლავრე DTx-Power

დბმ

-10

-2

± 3 დბ

 
მიმღების საშუალო შეყვანის სიმძლავრე DRx-Power

დბმ

-25

0

± 3 დბ

 

შენიშვნები:

1. როდესაც ოპერაციული ტემპერატურა = 0~70 ºC, დიაპაზონი იქნება min=-5, Max=+75

2. Tx მიკერძოებული დენის სიზუსტე არის ფაქტობრივი დენის 10% ლაზერის დრაივერიდან ლაზერამდე

3. თავსებადი შიდა/გარე კალიბრაცია.

ტიპიური ინტერფეისის წრე

xst (3)

პაკეტის ზომები

xst (4)

  • წინა:
  • შემდეგი:

  • დაწერეთ თქვენი მესიჯი აქ და გამოგვიგზავნეთ