Mylinking™ ოპტიკური გადამცემის მოდული SFP+ LC-MM 850nm 300m

ML-SFP+MX 10 Gb/s SFP+ 850nm 300m LC Multi-Mode

Მოკლე აღწერა:

Mylinking™ ML-SFP+MX RoHS თავსებადი 10 გბ/წმ SFP+ 850 ნმ 300 მ ოპტიკური გადამცემი გაძლიერებული მცირე ფორმის ფაქტორიანი შეერთება SFP+ გადამცემები შექმნილია 10 გიგაბიტიანი Ethernet-ში მრავალ რეჟიმის ბოჭკოზე გამოსაყენებლად.ისინი შეესაბამება SFF-8431, SFF-8432 და IEEE 802.3ae 10GBASE-SR/SW.გადამცემის დიზაინები ოპტიმიზებულია მაღალი ეფექტურობისთვის და ეკონომიური ხარჯებისთვის, რათა მომხმარებელს მიაწოდოს საუკეთესო გადაწყვეტილებები ტელეკომუნიკაციისა და Datacom-ისთვის.


პროდუქტის დეტალი

პროდუქტის ტეგები

პროდუქტის მახასიათებლები

● მხარს უჭერს 11,3 გბ/წმ-მდე ბიტის სიჩქარეს
● Duplex LC კონექტორი
● Hot pluggable SFP+ კვალი
● 850 ნმ VCSEL გადამცემი, PIN ფოტო-დეტექტორი
● 300მ-მდე 50/125მმ MMF (2000MHZ.KM)
● ენერგიის დაბალი მოხმარება, < 1W
● ციფრული დიაგნოსტიკური მონიტორის ინტერფეისი
● IEEE 802.3ae-ის შესაბამისი ოპტიკური ინტერფეისი
● SFF-8431-ის შესაბამისი ელექტრული ინტერფეისი
● საოპერაციო კარის ტემპერატურა:
კომერციული:0~70°C სამრეწველო:-40-დან 85°C-მდე

აპლიკაციები

● 10G Base-SR/SW 10,3125G-ზე
● 10G ბოჭკოვანი არხი
● სხვა ოპტიკური ბმულები

ფუნქციური დიაგრამა

Sxye (3)

აბსოლუტური მაქსიმალური რეიტინგები

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

მიწოდების ძაბვა

Vcc

-0,5

4.0

V

Შენახვის ტემპერატურა

TS

-40

85

°C

Ფარდობითი ტენიანობა

RH

0

85

%

Შენიშვნა: სტრესმა, რომელიც აღემატება მაქსიმალურ აბსოლუტურ რეიტინგებს, შეიძლება გამოიწვიოს გადამცემის მუდმივი დაზიანება.

ზოგადი ოპერაციული მახასიათებლები

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

ტიპი

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

მონაცემთა სიხშირე

DR

9.953

10.3125

11.3

გბ/წმ

 
მიწოდების ძაბვა

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

 
მიწოდების მიმდინარეობა

Icc5

 

300

mA

 
საოპერაციო კორპუსის ტემპერატურა.

Tc

0

 

70

°C

 

TI

-40

 

85

ელექტრული მახასიათებლები (TOP(C) = 0-დან 70 ℃-მდე, TOP(I) =-40-დან 85 ℃-მდე, VCC = 3.13-დან 3.47 ვ-მდე)

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

ტიპი

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

გადამცემი

დიფერენციალური მონაცემების შეყვანის რხევა

VINPP

180

700

mVpp

1

გადაცემის გამორთვა ძაბვა

VD

VCC-0.8

Vcc

V

გადაცემის ჩართვის ძაბვა

ვენი

ვე

Vee+0.8

შეყვანის დიფერენციალური წინაღობა

რინ

100

Ω

მიმღები

დიფერენციალური მონაცემების გამომავალი რხევა

Vout, გვ

300

850

mVpp

2

გამომავალი ზრდის დრო და დაცემის დრო

ტრ, ტფ

28

Ps

3

LOS ამტკიცებდა

VLOS_F

2

Vcc_HOST

V

4

LOS-მა განაცხადა

VLOS_N

ვე

Vee+0.8

V

4

Შენიშვნა:

1. დაკავშირებულია პირდაპირ TX მონაცემთა შეყვანის პინებთან.AC დაწყვილება ქინძისთავებიდან ლაზერის დრაივერის IC-ში.

2. 100Ω დიფერენციალურ ტერმინალში.

3. 20 – 80%.იზომება მოდულის შესაბამისობის ტესტის დაფის და OMA ტესტის ნიმუშით.PRBS 9-ში ოთხი 1-ის და ოთხი 0-ის მიმდევრობის გამოყენება მისაღები ალტერნატივაა.

4. LOS არის ღია კოლექტორის გამომავალი.უნდა აიწიოს 4.7kΩ – 10kΩ მასპინძელ დაფაზე.ნორმალური მოქმედება არის ლოგიკური 0;სიგნალის დაკარგვა არის ლოგიკა 1.

ოპტიკური მახასიათებლები (TOP(C) = 0-დან 70 ℃-მდე, TOP(I) =-40-დან 85 ℃-მდე, VCC = 3.13-დან 3.47 ვ-მდე)

Პარამეტრი

სიმბოლო

მინ.

ტიპი

მაქს.

ერთეული

შენიშვნა

გადამცემი

ოპერაციული ტალღის სიგრძე

λ

810

850

880

nm

გამომავალი სიმძლავრე (ჩართულია)

PAVE

-6

0

დბმ

1

გადაშენების კოეფიციენტი

ER

3.5

dB

RMS სპექტრული სიგანე

Δλ

0.85

nm

აწევა/დაცემა (20%~80%)

Tr/Tf

50

ps

2

დისპერსიული ჯარიმა

TDP

2

dB

გამომავალი ოპტიკური თვალი შეესაბამება IEEE 0802.3ae-ს

მიმღები

ოპერაციული ტალღის სიგრძე

840

850

860

nm

მიმღების მგრძნობელობა (ER=4.5)

PSEN1

-11.1

დბმ

3

გადატვირთვა

PAVE

0.5

დბმ

LOS ამტკიცებს

Pa

-30

დბმ

LOS De-Assert

Pd

-12

დბმ

LOS ჰისტერეზი

Pd-Pa

0.5

dB

შენიშვნები:

1. გაზომილია 10.3125b/s PRBS 2-ით31 - 1NRZ ტესტის ნიმუში.

2. 20%~80%

3. ER ყველაზე უარეს შემთხვევაში=4.5@ 10.3125 გბ/წმ PRBS 2-ით31 - 1NRZ ტესტის ნიმუში BER < 1x10-ისთვის-12

პინის განმარტებები და ფუნქციები

Sxye (5)
sxye (4)

პინი

სიმბოლო

სახელი/აღწერა

1

VEET [1] გადამცემის მიწა

2

Tx_FAULT [2] გადამცემის გაუმართაობა

3

Tx_DIS [3] გადამცემის გამორთვა.ლაზერული გამომავალი გამორთულია მაღალი ან ღია

4

SDA [2] 2-მავთულის სერიული ინტერფეისის მონაცემთა ხაზი

5

SCL [2] 2-მავთულის სერიული ინტერფეისის საათის ხაზი

6

MOD_ABS [4] მოდული არ არის.დასაბუთებულია მოდულის შიგნით

7

RS0 [5] შეაფასეთ აირჩიეთ 0

8

RX_LOS [2] სიგნალის დაკარგვის მითითება.ლოგიკა 0 მიუთითებს ნორმალურ მუშაობაზე

9

RS1 [5] შეფასება აირჩიეთ 1

10

VEER [1] მიმღების საფუძველი

11

VEER [1] მიმღების საფუძველი

12

RD- მიმღები ინვერსიული DATA გამოვიდა.AC დაწყვილებული

13

RD+ მიმღები DATA გამოვიდა.AC დაწყვილებული

14

VEER [1] მიმღების საფუძველი

15

VCCR მიმღების კვების წყარო

16

VCCT გადამცემის კვების წყარო

17

VEET [1] გადამცემის მიწა

18

TD+ გადამცემის მონაცემები შეყვანილია AC დაწყვილებული

19

TD- გადამცემი ინვერსიული DATA შევიდა. AC დაწყვილებული

20

VEET [1] გადამცემის მიწა

შენიშვნები:

1.მოდულის მიკროსქემის საფუძველი იზოლირებულია მოდულის შასის გრუნტიდან მოდულის შიგნით.

2. უნდა იყოს აყვანილი 4.7k - 10k ohms-ით მასპინძელ დაფაზე ძაბვამდე 3.15V და 3.6V-ს შორის.

3.Tx_Disable არის შეყვანის კონტაქტი 4,7 kΩ-დან 10 kΩ-მდე VccT-მდე მოდულის შიგნით.

4.Mod_ABS დაკავშირებულია VeeT-თან ან VeeR-თან SFP+ მოდულში.მასპინძელს შეუძლია ეს კონტაქტი Vcc_Host-მდე გაიყვანოს რეზისტორით 4.7 kΩ-დან 10 kΩ-მდე. Mod_ABS არის დამტკიცებული „მაღალი“, როდესაც SFP+ მოდული ფიზიკურად არ არის ჰოსტის სლოტში.

5. RS0 და RS1 არის მოდულის შეყვანა და დაბლა იწევს VeeT-მდე > 30 kΩ რეზისტორებით მოდულში.

სერიული ინტერფეისი ID და ციფრული დიაგნოსტიკური მონიტორისთვის

SFP+MX გადამცემი მხარს უჭერს 2-სადენიანი სერიული საკომუნიკაციო პროტოკოლს, როგორც ეს განსაზღვრულია SFP+ MSA-ში.სტანდარტული SFP+ სერიული ID უზრუნველყოფს წვდომას საიდენტიფიკაციო ინფორმაციაზე, რომელიც აღწერს გადამცემის შესაძლებლობებს, სტანდარტულ ინტერფეისებს, მწარმოებელს და სხვა ინფორმაციას.გარდა ამისა, ეს SFP+ გადამცემი უზრუნველყოფს გაუმჯობესებულ ციფრული დიაგნოსტიკური მონიტორინგის ინტერფეისს, რომელიც საშუალებას აძლევს რეალურ დროში წვდომას მოწყობილობის მუშაობის პარამეტრებზე, როგორიცაა გადამცემის ტემპერატურა, ლაზერული მიკერძოების დენი, გადაცემული ოპტიკური სიმძლავრე, მიღებული ოპტიკური სიმძლავრე და გადამცემის მიწოდების ძაბვა.ის ასევე განსაზღვრავს განგაშის და გამაფრთხილებელი დროშების დახვეწილ სისტემას, რომელიც აფრთხილებს საბოლოო მომხმარებლებს, როდესაც კონკრეტული ოპერაციული პარამეტრები ქარხნული დაყენებული ნორმალური დიაპაზონის მიღმაა.

SFP MSA განსაზღვრავს 256-ბაიტიანი მეხსიერების რუკას EEPROM-ში, რომელიც ხელმისაწვდომია 2-სადენიანი სერიული ინტერფეისით 8-ბიტიანი მისამართით 1010000X(A0h), ასე რომ, თავდაპირველად მონიტორინგის ინტერფეისი იყენებს 8 ბიტიან მისამართს (A2h). თავდაპირველად განსაზღვრული სერიული ID მეხსიერების რუკა უცვლელი რჩება.მეხსიერების რუკის სტრუქტურა ნაჩვენებია ცხრილში 1.

Sxye (6)

ცხრილი 1. ციფრული დიაგნოსტიკური მეხსიერების რუკა (სპეციფიკური მონაცემთა ველის აღწერა)

ციფრული დიაგნოსტიკური სპეციფიკაციები

SFP+MX გადამცემები შეიძლება გამოყენებულ იქნას მასპინძელ სისტემებში, რომლებიც საჭიროებენ შიდა ან გარედან დაკალიბრებულ ციფრულ დიაგნოზს.

Პარამეტრი

სიმბოლო

ერთეულები

მინ.

მაქს.

სიზუსტე

შენიშვნა

გადამცემის ტემპერატურა DTemp-E

ºC

-45

+90

±5ºC

1
გადამცემის მიწოდების ძაბვა DVoltage

V

2.8

4.0

±3%

გადამცემის მიკერძოების დენი დბიასი

mA

0

80

±10%

2
გადამცემის გამომავალი სიმძლავრე DTx-Power

დბმ

-7

+1

± 2 დბ

მიმღების საშუალო შეყვანის სიმძლავრე DRx-Power

დბმ

-13

0

± 2 დბ

შენიშვნები:

1. შინაგანად გაზომილი

2. Tx მიკერძოებული დენის სიზუსტე არის ფაქტობრივი დენის 10% ლაზერის დრაივერიდან ლაზერამდე

ტიპიური ინტერფეისის წრე

sxye (7)

რეკომენდებული კვების ფილტრი

sxye (8)

Შენიშვნა:

1Ω-ზე ნაკლები DC წინააღმდეგობის მქონე ინდუქტორები უნდა იქნას გამოყენებული, რათა შენარჩუნდეს საჭირო ძაბვა SFP შეყვანის პინზე 3.3 ვ მიწოდების ძაბვით.როდესაც გამოიყენება მიწოდების რეკომენდებული ფილტრაციის ქსელი, SFP გადამცემის მოდულის ცხელი ჩართვის შედეგად წარმოიქმნება შეღწევადი დენი არაუმეტეს 30 mA-ით მეტი სტაბილური მდგომარეობის მნიშვნელობაზე.

პაკეტის ზომები

1657769708604

  • წინა:
  • შემდეგი:

  • დაწერეთ თქვენი მესიჯი აქ და გამოგვიგზავნეთ